מידע כללי על בחינות התאוריה

הוצאת רשיוןכל אדם המעוניין בהוצאת רישיון נהיגה במדינת ישראל מחויב לעבור את מבחן התאוריה העיוני הבוחן את הידע של הנבחן בחוקי התנועה, בתמרורים השונים ומשמעותם, ואת ההיכרות של הנבחן עם פעולת המנוע, ותפעול חלקי הרכב השונים. ניתן לגשת למבחן מגיל 16.5 בכל אחד ממרכזי הבחינות המופעלים על ידי זכיינים פרטיים ברחבי הארץ.


המבחן הוא מבחן אמריקאי המורכב מ-30 שאלות חובה, כשבכל שאלה 4 אפשרויות בחירה. המבחן ממוחשב והוא כולל 30 שאלות אקראיות הנבחרות מבנק בן 1800 שאלות רשמיות.


ניתן להבחן ב- 6 שפות: עברית, ערבית, אנגלית, רוסית, צרפתית וספרדית.


המבחן מוגבל בזמן (40 דקות), מה שמשאיר זמן לחשוב טוב על התשובות, ולא למהר. תוצאת המבחן מתקבלת כחמש דקות מסיום המבחן במקום הבחינה. 

 

 

נכשלתי במבחן. מה לעשות?

ניתן לגשת למבחן נוסף כבר ביום למחרת. רצוי ומוטב ללמוד עוד ולגשת למבחן נוסף רק כאשר אתם מוכנים.
אם ברצונכם לערער על תוצאות המבחן, יש להגיש ערעור בכתב לרב-בוחן האחראי על מבחני הנהיגה בסניף משרד הרישוי שבו נערך המבחן, תוך 72 שעות מביצוע המבחן.

 

האם ניתן להבחן בעל פה?

כן. יכולים להבחן בעל פה: מי שאינו יודע קרוא וכתוב וברשותו תצהיר בשבועה מבית המשפט/ בעלי ליקויי למידה (דיסלקציה וכד') המחזיקים באישור ממאבחן רפואי/ עולה חדש הנמצא עד שלוש שנים בארץ ואינו דובר אחת מהשפות בהן ניתן להבחן.

חדש - מתכונת הבחינה בעל פה עומדת להשתנות. כרגע הוקפאו המבחנים בעל פה והם יחודשו בשיטה החדשה ככה"נ בחודש פברואר 2014. המתכונת החדשה תאפשר להיבחן בעל פה במרכזי הבחינות הרגילים (ולא במשרד הרישוי כבעבר) תוך שמיעה באוזניות של קריינות השאלות והתשובות המופיעות על צג המחשב.

 

 

כנסו לקבלת מידע על מסלולי ההכנה שלנו למבחני התאוריה של משרד התחבורה 

 

 

לקבלת מידע על לימוד תיאוריה או נהיגה, צרו קשר בטל': 03-6006054 או השאירו פרטים בטופס