חרדת טסט וחרדת תיאוריה

חרדת בחינה מעשית (טסט) וחרדת בחינת תיאוריה

חרדות בחינה באות לידי ביטוי בתגובות גופניות כגון מועקה, הזעה, דופק מואץ, תחושת שיתוק, קשיי נשימה, פעילות מעיים מוגברת ואף סחרחורות ועייפות. ברמה הנפשית, בא לידי ביטוי מתח רב, הפרעות שינה, חוסר יכולת להתרכז, תחושת ניתוק ושיתוק גופני זמני. 

 

אם אתם סובלים מחרדת מבחנים כגון טסט או תיאוריה, הדבר פוגע ביכולת שלכם להתכונן כראוי למבחן, וכמובן עשוי להפריע בזמן המבחן ולמנוע מכם למצות את יכולותיכם בבחינה עצמה.

התוצאה של בעיית חרדת בחינות היא לרוב דחיית לימוד הנהיגה או הפסקתו בשל אי מעבר מבחן התיאוריה או הטסט, לעיתים לאחר מספר רב של ניסיונות כושלים ולאחר מספר רב של שיעורי נהיגה. 

 

איך מתגברים על חרדת בחינות?

תהליך הלימוד צריך לטפל בו זמנית בכמה מרכיבים - מרכיב קוגניטיבי ומרכיב נפשי. מצד אחד - שיפור הידע יכול להקל מאוד על המתח והלחץ, ולתת לכם את הביטחון הנדרש שאתם שולטים בחומר והולכים להצליח. במקביל, התנסויות חיוביות בסביבה בטוחה ומפרגנת יחזקו את הביטחון שלכם ויתנו לכם כלים להתמודד עם המבחן האמיתי.  לעיתים נדרשת מעורבות פסיכולוג על מנת לחקור בשורש הענין ולהבין לעומק את הגורמים לפחד, כמפתח לטיפול בתופעה. אולם מניסיוננו, רבים המקרים בהם מספר כלים בסיסיים בנושא הרפיה, מיקוד במחשבה חיובית ואופטימית, תרגילי נשימה והכנסת רציונליזציה לתוך התהליך מאפשרת להגיע לתוצאות מספקות.

 

חרדת תיאוריה

אם נכשלת מספר פעמים במבחן התיאוריה, יתכן שאיבדת אמון בעצמך וביכולת שלך להוציא רישיון נהיגה.  זה הזמן לנסות את השיטה של סמארטדרייב להכנה למבחן התיאוריה. הניסיון שלנו מלמד, שקורס התאוריה שלנו מאפשר לצבור ידע וביטחון, תוך כדי התנסות חיובית. ניתן לתגבר את הקורס בשיעורי חיזוק פרטיים "אחד על אחד" עם  מורה תיאוריה מוסמך אשר יקנה לכם את הכלים להתמודד עם המבחן בזמן אמת.

 

סימולטור נהיגה

סמארטדרייב פיתחה, בשילוב עם אנשי מקצוע בתחום הפסיכולוגיה תהליך לימוד נהיגה המשלב טיפול התנהגותי (behavrioral treatment). התהליך מתבסס על שילוב של אימון בסימולטור נהיגה אשר מאפשר למתאמן לנהוג בסביבה בטוחה, לרכוש מיומנויות נהיגה בסיסיות ומתקדמות והכל טרם היציאה לכביש. רכישת מיומנויות הנהיגה בסימולטור מאפשרת לנהג להפחית את הלחץ הטבעי הנובע מאי הוודאות ומאי הידיעה של מה שעומד לפני התלמיד בכביש. התרגולים המתקדמים מאפשרים לו להכיר מראש את מגוון המצבים השונים שעשויים להתרחש בכביש, וללמוד לזהות את "הסימנים המעידים בכביש" על מנת להיות מוכן לכל מצב שממנו חושש הנהג ולהכיר את דרכי ההימנעות או ההתמודדות עם אותו מצב. התרגולים מפחיתים בהדרגה את החששות יחד עם שיפור המיומנויות (המוטוריות והקוגניטיביות).

רק כאשר התלמיד מרגיש בשל ובטוח בעצמו, ולאחר שצבר ניסיון כביש רב בסימולטור ועבר את מבחן התיאוריה, עולה התלמיד לכביש לשיעורי נהיגה עם מורה נהיגה. מורה הנהיגה שם דגש רב עם התלמיד על הפחתת חששות ושיפור בטחון עצמי תוך שהוא משפר את מיומנות הנהיגה שלו ומביא אותו לרמת נהיגה גבוהה. 

 

אימון מנטאלי לפני טסט

אנו מקיימים במרכז בתל אביב בתיאום מראש אימון מנטאלי המיועד לתלמידים העומדים לגשת לטסט. האימון אישי על ידי מאמן מנוסה, ואורך כשעה. במהלכו, מקבל התלמיד כלים להפחתת מתחים ובניית בטחון לקראת הבחינה. האימון מאפשר למצות את היכולות האישיות של כל אחד ואחת בבחינה. מחיר ההשתתפות באימון מנטלי 300 ש"ח.

ניתן ומומלץ לשלב באותו אימון גם אימון נהיגה בסימולטור של שעה נוספת לשיפור מיומנויות נהיגה לפני טסט (עלות כוללת 600 ש"ח).

 

לתיאום מועד לטסט קואצ'ינג, נא ליצור קשר בטל' 052-22-474-22 (לציין "הכנה לפני טסט").