כל מה שצריך לדעת מורה נהיגה חדש

הי מורה נהיגה! כתבה זו היא בשבילך...

אם אתה או עומד לסיים את הכשרת מורה נהיגה או שזה עתה סיימת הוראת נהיגה, סביר להניח שכבר התחלת לחשוב על השלב הבא!

מאחוריך שנה וחצי של לימודים, בהם למדת איך מלמדים נהיגה ובנוסף, שמעת המון על הענף, על התלמידים, על האתגרים ועל ההזדמנויות. קיבלת עצות ממורים ותיקים ומומחים, ובעיקר - טיפחת תקוות וחיכית לרגע שבו תוכל כבר להתחיל ללמד נהיגה בעצמך.

ההחלטות הראשונות של מורה נהיגה מתחיל חשובות ביותר ועשויות להשפיע על כל מהלך הקריירה שלו כמורה נהיגה:

 

התלבטות: האם לעבוד כמורה נהיגה שכיר או כמורה נהיגה עצמאי:

היתרון המרכזי בעבודה כמורה נהיגה שכיר הינו העובדה שאתה מקבל רכב לימוד נהיגה מבית הספר, שנושא בכל העלויות, לרבות דלק, ביטוח, תיקונים ופחת.

בנוסף, בית הספר דואג לאספקת תלמידים שוטפת שמאפשרת לך לצבור ניסיון בשנים הראשונות, ללא השקעות כספיות וסיכון מצידך.

השכר תלוי כמובן בכמות העבודה שבית הספר יכול לספק לך כמורה נהיגה שכיר, ובמדיניות השכר של בית הספר לנהיגה.

טיפ מאיתנו: מבחינת רמת העצמאות שלך כמורה, מומלץ לבחור בית ספר לנהיגה שמאפשר לך כמורה נהיגה לתאם בעצמך את סדר היום ולנהל את היומן שלך באופן עצמאי.

אם בחרת להיות עצמאי, עולות התלבטויות נוספות לגבי פרסום וגיוס תלמידים ועוד שאלות שנעסוק בהם בהמשך. 

אגב, בית ספר סמארטדרייב מגייס מורים לנהיגה בכל הארץ הן כשכירים והן כעצמאים ומאפשר להם לבחור בשיטת התגמול ואחזקת הרכב הרצויה להם. לפרטים חייגו 03-6006054 שלוחה 3. אנו אוהבים לתת הזדמנות למורה נהיגה צעיר או מתחיל, שמגיע עם כל המוטיבציה הנדרשת והאמביציה להצליח, בשילוב עם מתודיקה עדכנית. גיוס התלמידים? באחריותינו!

 

התלבטות: לאיזה בית ספר לנהיגה לחבור?

בדוק כיצד מתנהלים התהליכים המרכזיים בבית הספר אליו אתה שוקל להצטרף - למשל, האם תוספות טסטים מחולקות באופן שוויוני בין המורים או נשארות רק ברמת מנהל בית הספר ומקורביו הותיקים. כמו-כן, כיצד מתקיימים המבחנים הפנימיים בבית הספר - האם "לפי הספר" או שבשיטת "ההחלפות" שאינה תקינה ופוגעת בתלמידים. 

מבחינת עלות - ישנם בתי ספר לנהיגה שגובים תשלום חודשי על שירותי משרד (נע בין 100-500 לחודש תלוי איזור) ויש בתי ספר שבמקום תשלום חודשי, גובים תשלום גבוה יותר על טסט פנימי (יש שגובים עד 300 ש"ח) או לחילופין גובים "דמי הקלדה" על כל טופס שמוזן על ידך בבית הספר (70-150 ש"ח). אמנם לא מדובר בסכומי עתק, אבל ההפרש בין תשלום חודשי נמוך לבין תשלום פר תלמיד יכול להגיע במצטבר למאות שקלים בחודש ולאלפי שקלים בשנה. ומצד שני, ישנם מורים שמעמיסים את התשלום "פר תלמיד" על התלמיד עצמו ובכך למעשה נמנעים מהוצאה עבור שירותי המשרד. 

אגב, אנחנו בסמארטדרייב לא גובים כלל מהמורים עבור שירותי משרד.

 

התלבטות: על איזה סוג רכב ללמד? ידני או אוטומט, או שניהם?

מבחינה מקצועית, כל סוג לימוד (ידני/אוטומט) מגלם בתוכו אתגרים אחרים ולעיתים מושך גם קהל מסוג אחר. כפי שלתלמיד נהיגה לרוב קל יותר ללמוד על רכב אוטומטי, גם למורה נהיגה קל יותר ללמד על רכב אוטומטי. ומצד שני, כמורה נהיגה מתחיל עם כל ההתלהבות - כבר לוותר על ההילוכים?

גם השיקול הכספי הוא משמעותי. קניית שני רכבים היא לא דבר של מה בכך ורוב מורי הנהיגה החדשים אינם יכולים להרשות לעצמם לרכוש מיד שני רכבים. מצד שני, קיים חשש לגיטימי שלימוד נהיגה על סוג רכב אחד בלבד לא יביא מספיק תלמידים בשביל למלא את יום העבודה. הפתרון טמון בתשובות לשאות הבאות - 

האם אחזקת שני רכבים במשפחה (עבור בת הזוג ועבורך) היא אופציה רלוונטית? האם בת הזוג אינה מתנגדת להחליף רכבים במהלך השבוע?

אחזקת שני רכבים מאופיינים ללימוד נהיגה הינו סידור אפשרי שלא מבזבז משאבים רבים ויקרים אם בת הזוג עושה שימוש פעיל ברכב בזמן שאינו בעבודה. 

אגב, אנחנו בסמארטדרייב ממליצים למורי נהיגה חדשים לרכוש בתחילת הדרך רכב אחד, ומתחייבים לגייס להם כמות תלמידים מספקת עבור אותו סוג רכב.

 

התלבטות: איזה דגם רכב לימוד נהיגה הכי טוב לקנות? חדש או משומש? יוקרתי ונוח לשימוש אישי או זול וחסכוני בדלק?

יש שיגידו שהדבר הכי חשוב בבחירת רכב הינו המושב של המורה נהיגה- כזה ששומר על הגב. אין ספק שהרכב הוא מקום העבודה של כמורה נהיגה, ועל מנת שתחזיק מעמד שנים רבות בתפקיד ולא תישחק, חשוב שיהיה לך נוח. 

בנוסף לנוחות, ישנם שיקולים רבים נוספים כגון, גובה הון התחלתי לרכישת הרכב ותוכניות המימון של היבואן (יש היום עד 48 תשלומים בריבית פריים), האהבה שלך כנהג לדגם הרכב המוצע (בסיסי או משודרג) וכמובן סוג הבנזין (דלק / סולר - יש יעילות בצריכת בנזין מסוג סולר מול זיהום אוויר מוגבר) וכוח המנוע (הנאה מנהיגה לעומת צריכה דלק). אין תשובה אחת נכונה - יש רבים שיעדיפו לרכוש בהתחלה רכב חדש מהניילונים בשביל למתג את עצמם כמורים משקיעים, ויש כאלה שיתחילו ברכב יד 2 על מנת להתחיל צנוע ולהחזיר השקעה מהר. 

אגב, אנחנו אוהבים לעבוד עם סיאט איביזה - רכב קומפקטי, צעיר, חסכוני בדלק ואמין. 

 

התלבטות: איך מגייסים את התלמידים הראשונים?

בטווח הארוך, לאחר שתצבור מוניטין ומעגלי המלצות של תלמידי עבר שלך, לא תהיה תלוי כמעט בפרסום (אלא אם כן אתה ממוקד בנישה מסוימת או באיזור גאוגרפי מאוד ספציפי בו התחרות גבוהה). אולם בטווח הקצר - נשאלת השאלה איך מגייסים תלמידים? אז נכון שכולם יודעים שכדאי להקים דף פייסבוק, ושאפשר לשים מדבקה עם השם והטלפון על הרכב, וכמובן לצלצל לכל קרובי המשפחה (מזל שהיית נחמד כל השנים אליהם) ולהודיע בחגיגיות שמעכשיו כל המשפחה לומדת אצלך נהיגה (בהנחה כמובן). אבל האם זה מספיק? ואיך לעזאזל מנהלים דף פייסבוק / עמוד בדפי זהב ומטפלים בלידים (פניות מתעניינים) תוך כדי שיעורי הנהיגה? לא פשוט.

בל נשכח שאת מעגלי התלמידים הראשונים אפשר לקבל מבתי ספר לנהיגה כמו סמארטדרייב שמשתפים פעולה עם מורים לנהיגה עצמאיים (איכותיים בלבד:). כולם מרוויחים!

את הידע המקצועי בניהול דף פייסבוק או אתר, או בפרסום באינטרנט במדיות כגון פייסבוק או גוגל, אפשר לרכוש גם דרך חברה מקצועית לקידום ממומן ורשתות חברתיות.  עדיף להשאיר להם את העבודה השיווקית המקצועית, ולהתעסק בעיקר במתן שירות ובלימוד נהיגה, ולא להתחיל לירות לכל הכיוונים, כיוון שגם אם חלק מהכדורים שתירה יפגעו, אתה כמורה נהיגה מתחיל עשוי להתקשות להתמודד עם כל העבודה ו"הרעש" תוך כדי לימוד בכביש, ועדיף פשוט לחבור לגורם מקצועי שיפנה אליך תלמידי נהיגה, משולמים + תיאוריה, שתוכל להתמקד בהם מבחינה מקצועית (אנחנו למשל :). 

 

התלבטות: קניתי רכב לימוד נהיגה ואיבזרתי אותו, עכשיו איפה קונים הכי בזול את הציוד הראשוני למורה נהיגה?

אז מה בעצם אתה צריך? יומן עבודה למורה נהיגה, כובע מורה נהיגה (כדי לשים על הרכב בזמן השיעור - עם מגנטים כמובן וחשמל), מיתוג לרכב לימוד נהיגה, אולי כרטיסי ביקור של מורה נהיגה וקצת פלאיירים. בנוסף, רצוי להשתמש באפליקציה להזנת שיעורי נהיגה ולהכין שלטי נהג חדש על שמכם.  איפה קונים? צלצלו אלינו וניתן לכם את שמות הספקים המומלצים והמחירים. 03-6006054 שלוחה 3.

 

עדיין מהסס? לא בטוח מה טוב לך? תרים טלפון, נשמח לעזור לך בייעוץ טלפוני שאולי יוביל לפגישת הכרות ולשיתוף פעולה עתידי. אנו פועלים בכל רחבי הארץ. חייג 6006054 שלוחה 3.

דרך צלחה

הנהלת סמארטדרייב

 

נ.ב. הכתבה בלשון זכר אך היא מיועדת לגברים ולנשים כאחד.