לימוד נהיגה לבעלי חרדות נהיגה

חרדות נהיגה

חרדות נהיגה הן תופעה מוכרת. הן יכולות לבוא לידי ביטוי הן בחששות והימנעות מנסיעה ברכב (גם כנוסע) וכמובן מישיבה במושב הנהג ולקיחת אחריות על הנסיעה. התופעה אינה רק נחלתם של חסרי רישיון הפוחדים להתחיל את לימוד הנהיגה אלא קיימת גם אצל בעלי רישיון שלעיתים נמנעים מלנהוג במשך שנים רבות וכתוצאה מכך אך שוכחים כיצד נוהגים נכון ומאבדים עוד יותר את הבטחון בעצמי ביכולתם לנהוג.

ישנם סוגים שונים של חרדות נהיגה - פוביית נהיגה כללית, חרדות מכבישים מהירים, חרדות ממהירות גבוהה, מכניסה לצמתים או מנהיגה בחושך.

חרדות הנהיגה יכולות לצוץ לעיתים בעקבות טראומה או תאונה אליה נחשף או שבה היה מעורב הנהג או אחד הנוסעים, ולעיתים החרדות נובעות מהשפעה של אדם אחר שאליו יש חשיפה משמעותית. 

התוצאה של בעיות אלה הינה לרוב דחית הוצאת הרישיון לשלב מאוחר יותר בחיים, לעיתים ויתור מוחלט על הוצאת רישיון נהיגה, פגיעה באיכות החיים, יצירת תלות באחרים, פגיעה בהזדמנויות תעסוקה, יצירת מעמסה משפחתית על בני זוג הנוהגים לבדם וכמובן תסכול רב.

המטרה שהצבנו לעצמינו היא לסייע לסובלים מחרדת נהיגה להוציא רישיון נהיגה מבלי לחוות חוויה טראומטית ומתסכלת. לבעלי רישיון אנו מסייעים לחזור לנהוג כפי שהם עצמם היום רוצים ללא פחדים ומועקות.

 

לימוד נהיגה לבעלי חרדות נהיגה

לימוד הנהיגה לבעלי חרדות נהיגה הינו תהליך מורכב המשלב בנוסף לרכישת המיומנויות הרגילות של הנהיגה, גם תהליך של הפחתת חרדות הדרגתית עד כדי העלמתן. במקרים מסוימים נדרש ליווי פסיכולוגי ומעורבות בני משפחה, ולעיתים ניתן להסתפק במסלול "הסימולטור".

הפתרון שלנו

סמארטדרייב פיתחה, בשילוב עם אנשי מקצוע בתחום הפסיכולוגיה תהליך לימוד נהיגה המשלב טיפול התנהגותי (behavrioral treatment). התהליך מתבסס על שילוב של אימון בסימולטור נהיגה אשר מאפשר למתאמן לנהוג בסביבה בטוחה, לרכוש מיומנויות נהיגה בסיסיות ומתקדמות והכל טרם היציאה לכביש. רכישת מיומנויות הנהיגה בסימולטור מאפשרת לנהג להפחית את הלחץ הטבעי הנובע מאי הוודאות ומאי הידיעה של מה שעומד לפני התלמיד בכביש. התרגולים המתקדמים מאפשרים לו להכיר מראש את מגוון המצבים השונים שעשויים להתרחש בכביש, וללמוד לזהות את "הסימנים המעידים בכביש" על מנת להיות מוכן לכל מצב שממנו חושש הנהג ולהכיר את דרכי ההימנעות או ההתמודדות עם אותו מצב. התרגולים מפחיתים בהדרגה את החששות יחד עם שיפור המיומנויות (המוטוריות והקוגניטיביות). 

רק כאשר התלמיד מרגיש בשל ובטוח בעצמו, ולאחר שצבר ניסיון כביש רב בסימולטור ועבר את מבחן התיאוריה, עולה התלמיד לכביש לשיעורי נהיגה עם מורה נהיגה.  מורה הנהיגה שם דגש רב עם התלמיד על הפחתת חששות ושיפור בטחון עצמי תוך שהוא משפר את מיומנות הנהיגה שלו ומקדם אותו לרמת נהיגה גבוהה. 

רענון נהיגה לבעלי חרדות נהיגה

התהליך מתמקד באימון בסימולטור הנהיגה על מנת לעמת את הנהג עם מצבי סכנות בכביש ולפתח את מניומנותו ויכולת התגובה וההימנעות ממצבים מסוכנים.

 

לקביעת פגישת ייעוץ והכוונה, נא ליצור קשר בטל' 052-22-474-22 (לציין "ייעוץ חרדות נהיגה").  שיחת הייעוץ היא ללא עלות.