תפריט צד

מבחן תיאוריה בעל פה

הערה חשובה - לא ניתן להזמין מבחן תיאוריה בעל פה בטלפון.

מספר הטלפון למעלה הינו רק להרשמה להכנה בקורס תיאוריה.

לפרטים על המבחן על ההקלות קראו בהמשך.

 

איך עובד מבחן התיאוריה בעל פה?

 

ישנם נבחנים הזכאים להקלות במבחן התיאוריה. בעבר, היה מבחן תאוריה בעל פה, ואילו היום יש מבחן תאוריה בהשמעה ("שמע"). 

איך זה עובד? הנבחן יושב מול מסך מחשב, אשר מופיעות עליו שאלות התיאוריה והתשובות (בדיוק כמו במבחן הרגיל). אולם, הנבחן שם גם אוזניות, ולצד כל שאלה ותשובה יש לחצן "נגן", שכאשר לוחצים עליו, משמיע בקריינות מקצועית את נוסח השאלה או נוסח התשובה. ניתן לחזור על שאלה או תשובה מספר פעמים. בחירת התשובה הנכונה מתבצעת על גבי המחשב.

חשוב לדעת: המבחן הוא בדיוק אותו מבחן תיאוריה שאחרים מבצעים במרכזי הבחינות הרגילים - מונה 30 שאלות אמריקאיות אולם מותר לטעות בעד 5 שאלות (טעות אחת יותר ממבחן התיאוריה הרגיל).

 

איך מקבלים זכאות להקלות במבחן התיאוריה?

את האישור להיבחן באמצעות שמע מקבלים במרכז בחינות התיאוריה: יש להגיע עם אבחון על לקויות למידה או בעיות קשב וריכוז או לחילופין תצהיר מעורך דין או בית משפט על קשיים בקריאה. אם הכל בסדר, תקבלו אישור למבחן תיאוריה בהשמעה. את המבחן עצמו מבצעים במרכזי הבחינות הרגילים לאחר הזמנת תור מראש.

תלמידי סמארטדרייב זכאים לייעוץ והכוונה צעד-אחר-צעד עד להשלמת התהליך ללא עלות.

מבחן תיאוריה בעל-פה (מול בוחן) אינו נהוג יותר כבעבר. במקרים חריגים מאוד רשאי משרד הרישוי לאשר זאת, בעיקר במקרים בהם יש קשיי שפה משמעותים. את האישור להיבחן בעל פה ניתן לבקש במשרד הרישוי בחולון ביום ג בין השעות 8 ל- 10 בבוקר אצל רב בוחן אריק קמלוב בחדר 207. יש להצטייד באישורים הנדרשים ובכוח שכנוע רב:)

דוגמא לתצהיר.

 

איך מתכוננים למבחן תיאוריה בעל פה/שמע?

 

קורס התיאוריה מותאם להכנה למבחן בעל פה, ולבעלי קשיי למידה וקריאה. הקורס הינו פרונטלי (מורה) או ב- ZOOM ועושה שימוש באמצעים מתקדמים ואינטראקטיבים - כגון מצגת, הדגמות בסימולטור, וכו'. תלמיד עם הקלות למבחן בשמע מקבל גם אפליקציה מתקדמת הכוללת תרגול השמעת השאלות והתשובות בעל פה. הקורס מתקיים בסניף תל אביב ולשאר איזורי הארץ באמצעות זום ZOOM.

לפרטים, צרו קשר בטל' 052-22-474-22 (לציין "קשב וריכוז").  

 

יש תוצאות

לשיטת הלימוד של סמארטדרייב למבחן התיאוריה יש 100% הצלחה - בהתחייבות.