תפריט צד

מבחן התאוריה, שפות ותיאוריה בעל פה

הוצאת רשיוןכל אדם המעוניין בהוצאת רישיון נהיגה במדינת ישראל מחויב לעבור את מבחן התאוריה העיוני הבוחן את הידע של הנבחן בחוקי התנועה, בתמרורים השונים ומשמעותם, ואת ההיכרות של הנבחן עם פעולת המנוע, ותפעול חלקי הרכב השונים. תלמידי רישיון B יכולים לגשת למבחן מגיל 16.5 בכל אחד ממרכזי הבחינות ברחבי הארץ.


המבחן הוא מבחן אמריקאי המורכב מ-30 שאלות חובה, כשבכל שאלה 4 אפשרויות בחירה. המבחן ממוחשב והוא כולל 30 שאלות אקראיות הנבחרות מבנק בן 1800 שאלות רשמיות.


ניתן להבחן ב- 6 שפות: עברית, ערבית, אנגלית, רוסית, צרפתית וספרדית. 


המבחן מוגבל בזמן (40 דקות), מה שמשאיר זמן לחשוב טוב על התשובות, ולא למהר. תוצאת המבחן מתקבלת כחמש דקות מסיום המבחן במקום הבחינה. 

 

 

נכשלתי במבחן. מה לעשות?

ניתן לגשת למבחן נוסף כבר ביום למחרת. רצוי ומוטב ללמוד עוד ולגשת למבחן נוסף רק כאשר אתם מוכנים.
אם ברצונכם לערער על תוצאות המבחן, יש להגיש ערעור בכתב לרב-בוחן האחראי על מבחני הנהיגה בסניף משרד הרישוי שבו נערך המבחן, תוך 72 שעות מביצוע המבחן.

 

האם ניתן לעשות מבחן תיאוריה בעל פה?

כן. יש אנשים הזכאים למבחן תאוריה בעל פה (בהקראה). מי?

א. מי שאינו יודע קרוא וכתוב וברשותו תצהיר בשבועה מבית המשפט.

ב. בעלי לקויות למידה (דיסלקציה וכד') המחזיקים באישור ממאבחן רפואי.

ג. עולה חדש הנמצא עד שלוש שנים בארץ ואינו דובר אחת מהשפות בהן ניתן להבחן (מבחן בעל פה מתקיים רק בעברית).

איך עושים מבחן תאוריה בעל פה? מתכונת מבחן התיאוריה בעל פה השתנתה, וכרגע המבחנים מתבצעים אך ורק במשרד הרישוי בחולון ובירושלים- באופן ממוחשב. הבחינה זהה למבחן הרגיל (30 שאלות), אולם לנבחן יש אפשרות לשמוע באוזניות את השאלות והתשובות האפשריות - מוקראות בקולו של דן כנר - כמה פעמים שירצה במסגרת הזמן. בחירת התשובה מתבצעת במחשב וכמות הטעויות המותרת היא עד 5 טעויות (טעות אחת יותר מהמבחן הרגיל).

איך מתכוננים למבחן תיאוריה בהקראה? אנחנו ממליצים להתכונן באמצעות קורס תיאוריה ותגבור אישי במידת הצורך בשיעורי תיאוריה פרטיים. אנו מסייעים בהזמנת תור למבחן בעל-פה לתלמידי סמארטדרייב. 

 

כנסו לקבלת מידע על מסלולי ההכנה שלנו למבחני התאוריה של משרד התחבורה 

 

 

לקבלת מידע על לימוד בקורס תיאוריה או מורה נהיגה, חייגו 8852*