מיומנה של אמא מודאגת

"מיומנה של אמא מודאגת

אמא חרדתית שכמוני, שנים ניסיתי להימנע מהרגע הזה, שהבן שלי ילמד נהיגה.  כל התסריטים האפשריים עברו לי בראש והחשש מתאונות שעשויות לקרות לא הניח את דעתי.

לא בכדי הוא הפקיד בידיי את בחירת בית הספר לנהיגה, ככל הנראה סבר שאם אני אעשה את הבחירה, החששות שלי יתמעטו. לאחר שבחנתי עשרות בתי ספר, עדיין לא מצאתי מנוחה. תמיד הייתה את התחושה שבית הספר מכין את הילד לטסט בלבד ולא לנהיגה שאחר כך ובטסט יש מי שישמור על הילד, אך מה צפוי לו כשינהג לבד?

אל בית הספר סמארטדרייב הגעתי בסקפטיות מלווה, אך לאחר שביקרתי שם החשש שלי החל להתפוגג. השיטה של בית הספר סמארטדרייב שונה בתכלית משאר השיטות הרווחות בארץ.

מלבד מורי הנהיגה הנבחרים בקפידה והם מהטובים ביותר, קיים הסימולטור שהוא הדבר האמיתי. כיוון שהסימולטור מדמה את הנעשה בכביש בפועל, החשש שהבן שלי יתקל בבעיות לאחר הטסט הופחת בהרבה. כעת כשהוא חווה על ידי הסימולטור תנאי מזג אוויר משתנים, עומס תנועה, סוגי כביש שונים ותאונות העשויות לא עלינו לקרות, הוא מוכן בהרבה לנסיעה בכביש, מאשר אם היה לוקח שיעורי נהיגה ותו לא.

כבר בפעם הראשונה הילד תפס את העניין והתלהב ממנו, כשראיתי את הסימולטור בוחן אותו במצבי נהיגה אמיתיים בכביש ומלמד אותו כיצד להתמודד איתם, נרגעתי לגמרי. לאחר הלימוד בסימולטור הילד קיבל שיעורי נהיגה בחוץ עד למוכנותו לטסט. מיותר לציין כי עבר את הטסט בהצלחה רבה.

אני מודה לצוות סמארטדרייב על הכנת הילד לנהיגה בכביש, כעת כשהוא נוהג אני יכולה להיות שקטה שהוא עבר על רב המצבים האפשריים שהוא עשוי להיתקל בהם וידע להתמודד איתם טוב ככל האפשר ואין לכם מושג כמה הקלה מביאה איתה, הידיעה הזו.

מאת, אמא, שכבר הרבה פחות דואגת.