שאלות ותשובות

מהו סימולטור נהיגה?


סימולטור הינה מערכת המדמה נסיעה בכלי רכב ומלמדת את התלמיד לנהוג, תוך כדי צבירת ניסיון רב ומיומנות על הכביש. הסימולטור למעשה מעניק חוויה אינטראקטיבית של נהיגה ומאפשר לתלמיד לנסוע במצבים מגוונים, סוגי כבישים שונים, תנאי מזג אוויר משתנים ואפילו סוגי נוף מתחלפים. הסימולטור מאפשר לנהג להתאמן בנהיגת יום ונהיגת לילה וכן בנהיגה תחת תנאי ראות שונים, תוך התמודדות עם מצבי סכנה נפוצים וממשיים.


 

האם הסימולטור מחליף את המורה נהיגה?


כמובן שלא. הלימודים בסמארטדרייב משלבים את השיטת הלימוד הקלאסית עם מורה נהיגה עם כלים משלימים מתקדמים כגון הסימולטור המאמן את התלמיד במצבים שאינו מתמודד עימם בהכרח בשיעורי הנהיגה (לדוגמא: תלמיד שעושה שיעורים בקיץ, אינו מיומן בלנהוג בתנאי סערה בחורף).


מה היתרונות של הסימולטור נהיגה על פני שיטת הלימודים הקלאסית?

סימולטור הנהיגה, מאפשר לתלמיד לתרגל התמודדות עם מצבי סכנה וחירום בכביש, נותן כלים להתמודדות החברתית במהלך נהיגה, מסגל נורמות שימוש במרכיבים המכנים של הרכב וכן מסייע להטמיע נורמות בטיחות בכביש. בנוסף, התרגול בסימולטור מאפשר לפנות את המורה ללימוד איכותי ומעמיק יותר בשיעור הנהיגה עצמו. 

איך מומלץ לשלב סימולטור בלימודי נהיגה?


אנו ממליצים על חבילת לימוד הכוללת:  6-7 שיעורי סימולטור ו - 28 שיעורי נהיגה. למרבית התלמידים, חבילת לימוד זו תספיק בכדי להביא אותם לרמת מוכנות גבוהה לטסט ראשון.

 מי מלמד אותי?


המדריכים והמורים שלנו, נבחרו בקפידה והינם מהטובים בתחומם בארץ. לכל תלמיד תוכנית אישית שמלווה על ידי מורה בשיעורי הנהיגה ומדריכה מוסמכת בשיעורי הסימולטור.


מתי אפשר להתחיל ללמוד?


אין הגבלת גיל, אבל אנחנו ממליצים להתחיל בגיל 16, לפני התחלת לימוד הנהיגה, או במשולב עם לימוד נהיגה, מגיל 16.5 ואילך.

  • מסלולי הלימוד

    מסלולי הלימוד

    בית ספר לנהיגה סמארטדרייב מתאים לכם את מסלול לימוד הנהיגה ועל מנת שתעברו תיאוריה וטסט תוך רכישת מיומנויות לנהיגה חכמה ובטוחה.
    קרא עוד